poczytaj co u nas...

Wydarzenia

Gotuj się do Pomocy - 4 czerwca!

Weź udział w Dniu Dziecka w Szybie Bończyk i Braksie! To już piąta edycja! W tym roku datę przesunięto na 4. czerwca. Ze względu na długi weekend, Boże Ciało i to że dzieciaki z Domu Dziecka 2 czerwca mają I komunię Świętą. To jedyny taki dzień w roku, kiedy osoby znane i lokalni przedsiębiorcy gotują posiłki i pełnią rolę kelnerów dla podopiecznych z mysłowickich Domów Dziecka. Pomysł, który zrodził się kilka lat temu w głowach właścicieli Szybu Bończyk i Braksa, z każdym rokiem przybiera na sile. Bo prócz dobrej zabawy, uczestnicy imprezy biorą udział w zbiórce pieniędzy. Wpisowe, to 500 zł dla firmy i 250 dla pozostałych osób. Oczywiście wpłaty mogą być większe. Będzie można również przekazać materiały potrzebne do remontu.
 
Co udało się zrobić w ubiegłym roku? Celem zbiórki była renowacja pomieszczeń mysłowickich domów dziecka - przy ulicy Żeromskiego i Leśnej. W sumie zebrano 12 090 zł. Remont Domu Dziecka im. Ojca Pio na Słupnej zakończył się w grudniu. Prace modernizacyjne objęły kompleksowy remont pokoju z aneksem kuchennym. Zmieniono zagospodarowanie pomieszczenia, wyburzono ściany działowe, wypłytkowano aneks kuchenny, wymieniono instalacje techniczne, lampy, a całość pomalowano. W pomieszczeniu pojawiły się ​też ​nowe meble​. ​
 
Do udziału w niezwykłym dziele zaprasza Maciej Sikora z Szybu Bończyk. - Zapraszamy wszystkie osoby o otwartych sercach. Przedsiębiorców, osoby publiczne i każdego, kto będzie chciał tego dnia przyjść i pomóc. Dla dzieciaków, to świetna sprawa, że w tym dniu, troszczą się o nie osoby które odniosły sukces: prowadzą biznes, sprawują władzę, pilnują bezpieczeństwa. W tym roku również zaprosimy podopiecznych Domu Dziecka z Żeromskiego, Rodzinnego Domu Dziecka z Leśnej oraz z Ochronki ze Starokościelnej pod opieką sióstr Boromeuszek - wyjaśnia Sikora. Więcej informacji i zgłoszenia pod nr telefonu: 519-116-713. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę wesprzeć dzieciaki.

Kontakt

ul. ks. N. Bończyka 13

41-400 Mysłowice

tel. 519 116 714

Pełen smak, całą dobę

Jak wygląda typowy dzień w Bistro Braks? Moglibyśmy napisać, że nigdy się nie kończy. Jesteśmy otwarci 24 godziny na dobę.

Zajrzyj do nas